Wójt Gminy Krzczonów informuje producentów rolnych, że wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej należy składać w terminie od 2 sierpnia 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. Wzór wniosku udostępniony jest na stronie: https://krzczonow.pl/dokumenty-do-pobrania/.
Do wniosku o zwrot podatku należy dołączyć:
- faktury VAT stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2021 r. do 31 lipca 2021 r. (zwrot przysługuje za olej oznaczony kodem CN 2710 19 43 do 2710 19 48, kodem CN 2710 20 11 do CN 2710 20 19 oraz CN 3826 00),
- dokument wydany przez kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w posiadaniu producenta rolnego, w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku akcyzowego (dot. osób składających wniosek o zwrot podatku akcyzowego w 2021 r. po raz pierwszy),
- umowy dzierżawy (lub ich kopie) – w przypadku ubiegania się przez dzierżawcę o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.









